Nawigacja

 • FERIE

  FERIE

  Informujemy, że ferie rozpoczynają się 27 stycznia i trwają do 9 lutego. Nasze przedszkole pełni dyżur w pierwszym tygodniu ferii, czyli od 27 do 31 stycznia 2020r. W drugim tygodniu dyżur będzie pełniło Przedszkole nr 1 "Jarzębinka".

 • Jak to było z tym Świętym Mikołajem ?

  Jak to było z tym Świętym Mikołajem ?

  A było to tak... Na początku pani dyrektor odebrała list od Świętego Mikołaja. Podczas śniadania list został odczytany, a w nim Mikołaj poprosił o nakręcenie budzików na godzinę 10. Gdy rozległ się dźwięk budzików, wszyscy udaliśmy się do szatni Motylków. Tam czekała na nas niespodzianka. Aby ją otrzymać powiedzieliśmy wierszyk i zaśpiewaliśmy piosenki mikołajkowe. Wtedy pani dyrektor odkryła skryte przez Mikołaja upominki. Wszystkie zapakowane w kolorowe skarpety. Ucieszyliśmy się z prezentów i udaliśmy się na koncert muzyczny w wykonaniu grupy Art and Music.Artyści gospelowo zabrali nas w świat muzyki, śpiewu i tańca. Po powrocie z koncertu natknęliśy się na kolejne prezenty mikołajkowe. Tym razem w każdym bucie czekały na nas upominki. usieliśmy być bardzo grzeczni  Święty Mikołaj przybył do nas aż trzy razy w tym roku. Tak, tak, aż trzy, ponieważ pierwszy raz odwiedził nas już 4 grudnia w osobie Pana Burmistrza :)

   

 • Akcja "Karma wraca"

  Bardzo dziękuję za zaangażowanie w akcję "Karma wraca". Wspólnie zebraną karmę przekazaliśmy zwierzętom ze schroniska w Przyborówku.

   

  P. Śmigaj

 • DZIEŃ MISIA

  DZIEŃ MISIA

  Dzisiaj, czyli 25 listopada, jak co roku, świętowaliśmy DZIEŃ MISIA. W tym roku Miś uczył się o tym, jak być zdrowy, silny i uśmiechnięty. Razem z Kaczuszkami i paniami Olą i Kasią ćwiczył, trenował i poznawał zasady zdrowego odżywiania. Miś przybył do nas pociągiem, zwiedził piękne zakątki naszego miasta. Na pożegnanie zostawił nam prezenty - tablice urzędowe naszego przedszkola. Tablice to upominek od Misia i rodziców z grupy Kaczuszki. Bardzo gorąco za nie dziękujemy ❤️🧸❤️

  Naszym małym i tym nieco większym Misiakom życzymy, aby zawsze byli zdrowi, wysportowani i uśmiechnięci. Bo w zdrowym ciele - zdrowy duch !🤸🏃🏋️⛹️🤾🚴🤽🧗🍓🍒🍎🍉🍑🍊🥭🍍🍌🥦🥒🥬🥑🍆🍠🥕

 • FRYCEK CZY FRYDERYK CHOPIN

  FRYCEK CZY FRYDERYK CHOPIN

  Podczas kolejnego koncertu muzycznego poznaliśmy twórczość Fryderyka Chopina. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób zapisuje się utwory muzyczne, poznaliśmy klucz wiolinowy i nuty. Nawet Pan Adam Mickiewicz był zdumiony. On także się czegoś nauczył- dowiedział sie, że muzyką można wyrazić różne emocje, a nawet z pomocą Pani Magdy namalował piękny obraz muzyką 🎶 Z tej radości zatańczył nawet poloneza.

 • Księżniczka Fruzia i niezdrowe jedzenie

  Księżniczka Fruzia i niezdrowe jedzenie

  Fruzia to piękna księżniczka, która niestety za dużo jadła niezdrowego jedzenia i bardzo się rozchorowała. Na szczęście Witaminki ją uratowały. Pokazały, że zdrowe odżywianie nie jest nudne i niedobre, a wręcz przeciwnie- leczy. 

  14 listopada grupa Motylków z Paniami Natalią i Kasią zaprezentowały bajkę, która dotyczyła zdrowego odżywiania. Bajka była też wspaniałą okazją do podsumowania konkursu plastycznego "Zdrowy posiłek- moc witaminek". 

 • III MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ "POLAK MAŁY"

  III MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ "POLAK MAŁY"

  13 listopada 2019r. mieliśmy zaszczyt gościć dzieci, nauczycielki i rodziców z przedszkoli gminnych na kolejnym konkursie piosenki patriotycznej. W tym roku konkurs dotyczył piosenek i przyśpiewek szamotulskich. Związane to było z realizacją jednego z haseł rocznych przedszkola, czyli poznawaniu naszego najbliższego otoczenia i kultywowaniu tradycji regionalnych. Konkurs przygotowały Panie Ewelina i Terenia L.

  Dzieci w pięknych strojach zaprezentowały różne przyśpiewki z rejonu szamotulskiego. Nie było to łatwe zadanie, ale wszyscy uczestnicy poradzili sobie śpiewająco. Za sukcesami dzieci stały również nauczycielki i rodzice, a nawet dziadkowie.💟

  Wiwat dla wszystkich ! I zapraszamy znów za rok...

  Konkurs uświetniły dzieci z grupy Motylków piosenką "Mak". Dzieci przygotowała pani Natalia. 🎶

 • Święto Niepodległości

  Święto Niepodległości

  8 listopada odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Została ona przygotowana przez zespoły - zespół regionalny "Słoneczka" i taneczny " Skaczące Nutki". Tematem przewodnim było nasze "szamotulskiej podwórko", czyli nasza mała ojczyzna. O godz. 11:11 całe przedszkole odśpiewało Hymn państwowy ( wszystkie zwrotki). Całość uroczystości zakończyły " Skaczące Nutki" marszem wiwatowym. 

 • Akcja "Karma wraca"

  Zapraszam do udziału w akcji "Karma wraca". 

  Jej celem jest pozyskanie karmy suchej i mokrej, kaszy oraz ryżu dla czworonogów ze schroniska        w Przyborówku.

  Zbiórka będzie prowadzona w dniach 14-22.11.2019 r.

  Kosz na dary znajdować się będzie przy wejściu głównym (obok tablic informacyjnych).

   

  Koordynator akcji: Patrycja Śmigaj

 • KONKURS!!!

  KONKURS!!!
  31.10.2019

  Serdecznie zapraszamy  rodziców i dzieci z naszego przedszkola do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym pt. „ZDROWY POSIŁEK – MOC WITAMINEK”.

  Regulamin..docx​​​​​​​

 • Pasowanie na przedszkolaka 👩‍🎓

  Pasowanie na przedszkolaka 👩‍🎓

  I stało się ! Tygryski miały Pasowanie na przedszkolaka 🐯 29 października dzieci zaprosiły swoich najbliższych, aby zademonstrować swoje umiejętności. Pięknym śpiewem, recytowaniem wierszyków i tańcem zachwyciły wszystkich. Zdały swój pierwszy egzamin na szóstkę z plusem. Tygryski- życzymy Wam dalszych sukcesów, wielu dobrych kolegów i samych miłych chwil spędzonych w przedszkolu 🐅

 • PIRAMIDA ZDROWIA

  PIRAMIDA ZDROWIA

  W ostatnich dniach w grupie Motylków powstawało coś bardzo zdrowego i ciekawego. I możemy od piątku podziwiać wspaniałą Piramidę zdrowia, która nie tylko cieszy nasze oczy, ale także zachęca do zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia.

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  25 października 2019 r. odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA dzieci z grupy Pszczółki. Dzieci śpiewem, tańcem i wierszem udowodniły,że są już prawdziwymi przedszkolakami. 

  Naszym małym Pszczółkom życzymy wielu radosnych chwil spędzonych w przedszkolu, uśmiechu podczas odkrywania tego co nieznane i ciekawe oraz nawiązania przyjaźni na długie lata.

 • SZKOŁA PAMIĘTA...

  SZKOŁA PAMIĘTA...

  PRZEDSZKOLE PAMIĘTA

  Bierzemy udział w akcji  "SZKOŁA PAMIĘTA", propagowanej przez Ministra Edukacji Narodowej.

  Odbywają się i odbywać będą w najbliższym tygodniu akcje związane z poznawaniem i  odwiedzaniem miejsc pamięci w Szamotułach. Dzieci odwiedzą groby poległych żołnierzy i osób zasłużonych dla Szamotuł i Polski oraz zapalą znicze na grobach.

   

   

 • UWAGA! ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM PT. "JESIENNE DRZEWO". 

  Nauczyciel odpowiedzialny za konkurs: Patrycja Śmigaj

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  14 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Wydarzenie zorganizowały Kaczuszki we współpracy z innymi grupami. Biedronki złożyły życzenia, Motylki zatańczyły i wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę dla pracowników. W uroczystości brały udział przedstawicielki Rady Rodziców. Dziękujemy za ciepłe, miłe słowa, motywujące do pracy i dające zapewnienie, że to co robimy ma sens i jest piękne. 

 • Wizyta policjantów.

  Wizyta policjantów.

  21 października gościliśmy  grupę policjantów, którzy przedstawili dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachowania wobec obcych i zwierząt. Utrwaliliśmy numery alarmowe, mogliśmy z bliska przyjrzeć się elementom ubioru policjanta, a także wsiąść do radiowozu policyjnego. Kaczuszki zaprezentowały prawidłowe przechodzenie w grupie przez jezdnię i zaśpiewały piosenkę o kierowcach. Papużki zaprosiły do wspólnego śpiewu również pana policjanta, który przypomniał nam numer alarmowy policji. 

  Dzieci otrzymały pamiątkowe odblaskowe zawieszki. Serdecznie dziękujemy policjantom za poświęcony dzieciom czas oraz mądre rady. 

 • Krakowiaczek jeden - koncert muzyczny

  Krakowiaczek jeden - koncert muzyczny

  Dzisiaj wraz z Klubem Małego Muzyka gościliśmy tancerzy  Zespołu Folklorystycznego Wielkopolanie, którzy przybliżyli nam następujące tańce: kujawiak, oberek i krakowiak. Zaprezentowali również strój ludowy z rejonów Opoczna oraz strój krakowski. Dzieci nauczyły się podstawowych kroków tanecznych krakowiaka. Było barwnie, paskowato i kwieciście 😀

 • Pomoce gimnastyczne od AGRIFIRM

  Pomoce gimnastyczne od AGRIFIRM

  Dziękujemy firmie AGRIFIRM za pomoce do ćwiczeń gimnastycznych. Teraz zajęcia gimnastyczne będą jeszcze ciekawsze i atrakcyjniejsze.

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole nr 5 w Szamotułach
  Przedszkole nr 5 w Szamotułach, ul. Hokejowa 1
 • (061)2921440

Galeria zdjęć