Nawigacja

 • WSZY

  WSZY

  Prosimy o codzienne sprawdzanie czystości głowy dzieci, ponieważ mamy zgłoszenia rodziców o pojawieniu się wszawicy.

 • kONKURS PLASTYCZNY

  kONKURS PLASTYCZNY

  KONKURS PLASTYCZNY

  „Jesienna maseczka ochronna”

   

  Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z Przedszkola nr 5  „Miś” w Szamotułach do udziału w konkursie plastycznym.

  Użyjcie wyobraźni, tego co macie pod ręką i spróbujcie odstraszyć wirusy i inne bakterie kolorami i pomysłami na maseczkę ochronną.

  Czekamy na wasze prace.

   

  WARUNKI ORGANIZACJI:

  1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym.
  2. Każdy uczestnik może wykonać jedną, samodzielnie wykonaną pracę.
  3. Praca powinna być podpisana z tyłu kartki następującymi informacjami: imię i nazwisko dziecka, nazwa grupy, wiek dziecka.
  4. Prace wrzucamy do urny umieszczonej w wejściu głównym do przedszkola. Praca musi być umieszczona w woreczku strunowym, zamkniętym.
  5. Praca powinna być wykonana na kartce formatu A4. Technika dowolna.
  6. Praca polega na wykonaniu projektu maseczki ochronnej (w formie rysunku na kartce A4), którą dziecko chciałby nosić w czasie pandemii.

   

  CZAS TRWANIA KONKURSU: od 6.11.2020 r. do 16.11.2020 r.

   

  CELE KONKURSU:

  1. Rozwijanie aktywności twórczej dziecka.
  2. Kształtowanie postawy obywatelskiej poprzez stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych związanych z pandemią (obowiązek noszenia maseczek ochronnych)
  3. Przełamanie lęków dziecięcych związanych z pandemią korona wirusa  przy pomocy sztuki.
  4. Rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej.

   

  ORGANIZATOR KONKURSU: Przedszkole nr 5 „Miś” w Szamotułach – osoby odpowiedzialne za koordynowanie konkursem: p. Agata Skotarczyk, p. Patrycja Pawlak, p. Hanna Łuczek.

   

  OGŁOSZENIE WYNIKÓW:

  Dnia 20.11.2020 r. zostaną przyznane nagrody i dyplomy oraz na stronie internetowej przedszkola zostaną umieszczone nagrodzone prace.

   

  ZASADY PRZYZNANIA NAGRÓD:

  1. Ocenie podlegać będą pomysłowość, wyobraźnia artystyczna, walory artystyczne, wykorzystanie technik plastycznych oraz samodzielność wykonanej pracy.
  2. O wyłonieniu zwycięzców zdecyduje powołana Komisja Konkursowa.
  3. Komisja wyłoni trzy główne miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki i 5-6-latki. 
 • ZAJĘCIA ZDALNE Z RELIGII

  ZAJĘCIA ZDALNE Z RELIGII

  Dzień dobry!

  Przesyłam link do zajęć z religii na ten tydzień.

  link - https://view.genial.ly/5fa26794cb9a580cfa4a0165/interactive-image-jan-pawel-ii

                                                                                  Pozdrawiam

                                                                               Alina Mielcarek

  05.11.2020

 • "SZKOŁA DO HYMNU".

  "SZKOŁA DO HYMNU".

  10 listopada o godz. 11:11 przystapimy do akcji "Szkoła do hymnu".

 • KOMUNIKAT

  KOMUNIKAT

  W związku z rosnącą zachorowalnością na COVID 19 w naszym mieście i w placówkach oświatowych,  od 2 listopada zajęcia dodatkowe prowadzone przez pracowników spoza naszej placówki będą miały charakter pracy zdalnej. Katechetka, rehabilitant i psycholog będą prowadzić zajęcia za pomocą metod kształcenia na odległość.

  Za zaistniałą sytuację przepraszamy, ale chcemy zminimalizować ryzyko "przenoszenia" koronawirusa pomiędzy placówkami.

   

   

 • BRELOKI

  BRELOKI

  Prosimy o odbiór zamówionych dodatkowych breloków najpóźniej do 30 października. Jeśli ktoś rezygnuje z zamówionych breloków prosimy o kontakt telefoniczny .

 • Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa.

  Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa.
 • ZNALEZIONE...

  ZNALEZIONE...

  Znaleziono bransoletkę. Do odbioru w biurze intendentki.

 • KOMUNIKAT

  KOMUNIKAT

  W związku z bardzo dynamiczną sytuacją epidemiologiczną w placówkach oświatowych oraz wzrostem zachorowań na terenie powiatu szamotulskiego, apeluję o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny. Proszę zwracać codziennie uwagę na samopoczucie dzieci oraz wszelkie objawy chorobowe. Proszę nie lekceważyć nawet kataru.

  Przypominam również o tym, aby dzieci przychodziły do przedszkola zdrowe, tak aby nie zarażały swoich rówieśników i personelu przedszkola. Dbajmy o nasze zdrowie.

  Proszę również, aby wszelkie sytuacje związane z kwarantanną dzieci i rodzin zgłaszać telefonicznie bezpośrednio do dyrektora lub intendentki.

  Z życzeniami zdrowia

  Joanna Soloch

  dyrektor

   

   

 • ZAJĘCIA KÓŁEK ZAINTERESOWAŃ ODWOŁANE

  ZAJĘCIA KÓŁEK ZAINTERESOWAŃ ODWOŁANE

  Ze względu na dynamiczną sytuację w naszej gminie,związaną z zachorowalnością na COVID-19, w celu bezpieczeństwa dzieci i pracowników od 16 października wszystkie zajęcia kółek zainteresowań zostają zawieszone do odwołania.

 • Europejski Tydzień Kodowania

  Na naszej stronie internetowej pojawiła się nowa zakładka. Można znaleźć tam wiele pomysłów i inspiracji związanych z Europejskim Tygodniem Kodowania.   

  https://przedszkolemis.edupage.org/text15/

   

 • BŁĘDY W PRZESYŁANYCH SMS Z ODPŁATNOŚCIĄ

  BŁĘDY W PRZESYŁANYCH SMS Z ODPŁATNOŚCIĄ

  Informuję, że w dniu dzisiejszym (5 października ) wysłano do rodziców 2razy  sms z naliczeniem odpłatności.

  W wysłanym przed południem sms źle uwzględniono ewentualne nadpłaty.

  Prosimy o potraktowanie jako właściwej wiadomości wysłanej jako drugiej  w kolejności.

   

  Za błędy przepraszamy.

 • DODATKOWE BRELOKI

  DODATKOWE BRELOKI

  Prosimy o odbiór zamawianych breloków. Breloki można odbierać w biurze p. intendentki.

 • ZMIANA DANYCH

  ZMIANA DANYCH

  W przypadku zmiany jakichkolwiek danych osobowych rodziców lub dziecka bardzo proszę o przekazanie pisemnych informacji do 4 września 2020r.

 • UBEZPIECZENIE NNW

  UBEZPIECZENIE NNW

  Kwota ubezpieczenia dzieci na ten rok szkolny wynosi 39 zł. Ubezpieczenie dzieci nie jest obowiązkowe i decyduje o tym rodzic. Jeśli rodzic nie będzie korzystał z ubezpieczenia NNW dziecka, bardzo proszę o pisemną informację do 14 września. Można złożyć pismo u intendentki lub przesłać skan na adres skrzynki mejlowej przedszkola.

  Ubezpieczenie jest płatne do 15 września u intendentki.

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  ZEBRANIA Z RODZICAMI

  8 września o godz. 16:15 zapraszamy na zebranie rodziców dzieci z grup: BIEDRONKI, KACZUSZKI I TYGRYSKI.

  10 września o godz. 16:00 zapraszamy na zebranie rodziców dzieci z grup: MOTYLKI, PSZCZÓŁKI I MYSZKI.

  Na zebranie przychodzimy bez dzieci oraz pamiętamy o zakryciu nosa i ust.

  ZAPRASZAMY :)

 • Czytniki - ważna informacja

  Czytniki - ważna informacja

  Z przyczyn technicznych od 1 do 7  września będzie działał tylko 1 czytnik, rejestrujący obecność dzieci w przedszkolu (w wejściu głównym). Prosimy rano odprowadzić dzieci do odpowiedniego wejścia po czym udać się odbić brelok na czytniku w wejściu głównym przedszkola. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21

  Niebawem skończą się wakacje. Wszyscy z niecierpliwością przysłuchujemy się i przypatrujemy komunikatom oraz dynamicznym zmianom, jakie następują w związku z COVID 19. W związku z tym przkazuję najważniejsze komunikaty dotyczące rozpoczęcia i organizacji nowego roku szkolnego.

  • Na dzień dzisiejszy  ( tj. 22 sierpnia 2020r. ) przedszkola mogą kontynuować działalność na podstawie wytycznych GIS, MEN i MZ z dnia 2 lipca 2020r. W związku z tym nadal obowiązuje reżim sanitarny i obostrzenia z nim związane, jednak możemy przyjąć do przedszkola wszystkie zapisane dzieci, oczywiście jeśli rodzice wyrażą taką wolę i oświadczą, że są świadomi zagrożenia, które wynika z uczęszczania dzieci do przedszkola. Bardzo proszę o przekazanie informacji do wychowawców grup lub bezpośrednio do mnie mejlowo (sekretariat@p5szamotuly.dlaedu.pl ) o tym, czy dziecko będzie korzystało z usług przedszkola i w jakim wymiarze godzin. Taką informację proszę o przesłanie najpóźniej do 28 sierpnia do godz. 15:00.
  • Rok szkolny rozpoczyna się we wtorek 1 września 2020r. i od tego dnia obowiązywać będą w przedszkolu nowe godziny pracy . Przedszkole będzie czynne w godzinach 6:30-16:00.
  • Z dniem 1 września zostanie zmieniony system opłat za pobyt dzieci w przedszkolu. 5 godzin dziennie dzieci w ramach obowiązkowej podstawy programowej będą mogły przebywać za darmo. Powyżej 5 godzin będzie naliczana opłata w wysokości 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Przyjście i odbiór dziecka będzie monitorowany poprzez czytniki umieszczone w wejściach głównych do przedszkola. Każdy z rodziców otrzyma brelok (2 darmowe breloki na dziecko), który będzie trzeba odbić podczas przyprowadzenia dziecka do przedszkola oraz po odebraniu dziecka z przedszkola. Czytnik powiązany jest z systemem e-CUW oraz z komputerem przedszkolnym. Automatycznie nalicza godziny pobytu dziecka w przedszkolu.  Breloki będą do odbioru u pani intendentki w dniach 28 sierpnia (piątek) w godzinach 7-14 oraz 31 sierpnia (poniedziałek) w godz. 8-16. Proszę o odbiór breloków, gdyż już od 1 września będzie uruchomiony system rejestrowania pobytu dzieci w przedszkolu. W przypadku, kiedy rodzic nie będzie dysponował brelokiem, zostanie naliczony pobyt dziecka, tak jak za całodzienny czas pracy przedszkola.  W przypadku, kiedy Państwo będziecie potrzebować więcej niż 2 breloki, jest możliwość zakupu dodatkowych w kwocie 3 zł za sztukę. Breloki darmowe bedą do zwrotu na zakończenie edukacji przedszkolnej przez dziecko. W przypadku zagubienia lub zniszczenia breloka rodzic będzie musiał odkupić brelok.
  • Podczas odbioru breloków otrzymają Państwo nowe umowy świadczenia usług przez przedszkole, regulamin korzystania z czytników, oświadczenia i inne niezbędne dokumenty.
  • Dzieci przychodzą do przedszkola 1 września zaopatrzone w wygodne buty na przebranie, worek z odzieżą na przebranie, ręcznikiem oraz kartonikiem chusteczek higienicznych. Dzieci z grupy "MYSZKI" (grupa najmłodsza) dodatkowo przynoszą wyposażenie do leżakowania (kocyk, poduszkę i piżamkę) - wszystkie rzeczy powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.
  • Rodzice nie wchodzą na teren przedszkola. Wyjątek stanowi wejście na teren placówki w celu załatwienia spraw u intendentki czy dyrektora. Przed wejściem należy zdezynfekować ręce oraz posiadać zakryte usta i nos. Przy oczekiwaniu w kolejce należy zachować bezpieczną odległość.
  • Zebrania z rodzicami będą organizowane na początku września.
  • Ponieważ sytuacja jest bardzo dynamiczna, a przepisy zmieniają się z dnia na dzień, proszę o uważne śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej oraz komunikatów od wychowawców grup.
  • Proszę pamiętać, że do przedszkola mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe (bez kataru, kaszlu, temperatury,  itp ).
  • Zachęcam, aby dla większego komfortu fizycznego i psychicznego dzieci (oczywiście w miarę możliwości rodziców związanych z pracą zawodową oraz organizacją opieki ), umożliwić dzieciom pobyt w przedszkolu do 5 godzin dziennie. 

  Na ostatni tydzień wakacji życzę dużo słońca i zdrowia :)

  Joanna Soloch

   

 • INFORMACJA DLA DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH

  INFORMACJA DLA DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH

  Rodzice dzieci, które zostały przyjęte do przedszkola na rok szkolny 2020/21 do grupy najmłodszej (3,4-latków) proszeni są o kontakt mejlowy z wychowawcą grupy Panią Agatą Skotarczyk  skotarczykagata@gmail.com.

  Pozostałe dzieci nowoprzyjęte (5,6 - letnie ) prosimy zaopatrzyć w wygodne i bezpieczne buty (paputki) na przebranie, worek z zapasową odzieżą oraz ręczniczek i pudełko chusteczek higienicznych.  Nie będzie  zajęć adaptacyjnych dla tej grupy dzieci.

   

  Prosimy na bieżąco śledzić naszą stronę internetową. W późniejszym terminie zostaną zamieszczone szczegółowe informacje dotyczące działalności przedszkola od września 2020r.

  Wszystkich serdecznie pozdrawiam

  Joanna Soloch

  dyrektor

   

   

   

 • WAKACJE!

  WAKACJE!

  Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom życzymy wspaniałych, pogodnych, roześmianych i przede wszystkim bezpiecznych i zdrowych wakacji.

  Do zobaczenia we wrześniu!

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole nr 5 w Szamotułach
  Przedszkole nr 5 w Szamotułach, ul. Hokejowa 1
 • (061)2921440

Galeria zdjęć