Nawigacja

 • DYŻUR WAKACYJNY

  DYŻUR WAKACYJNY

  W związku z tym, że zbliżają się wakacje, planujemy dyżur wakacyjny.

  W tym roku, organizację dyżurów, podyktował nam reżim sanitarny.

  Przedszkole będzie pełniło dyżur tylko w lipcu. Dzieci nie będą miały możliwości skorzystania z dyżurów               w sierpniu, ani w naszym przedszkolu, ani w innych placówkach.

  Pierwszeństwo przyjęcia mają:

  1. rodzice dziecka objętego pierwszeństwem korzystania z przedszkola zgodnie z Wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia (dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane             z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19);

  2. rodzice (oboje) pracujący zawodowo i nie mający możliwości pogodzenia pracy zawodowej z opieką w domu   ( żaden rodzic nie korzysta z urlopu macierzyńskiego, wychowawczego, nie pracuje zdalnie);

  3. samotny rodzic pracujący zawodowo.

  Zgodnie z zasadami organizowania dyżurów, o przyjęcie dziecka może ubiegać się oboje rodziców pracujących lub rodzic samotny, pracujący zawodowo.

  Proszę  o wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA NA DYŻUR PODCZAS WAKACJI oraz złożenie                    do 5 czerwca do godziny 15:00. (można przesłać skan - nie zdjęcie - na adres sekretariat@p5szamotuly.dlaedu.pl. ).

 • KINOPRZEDSZKOLE NA DZEŃ DZIECKA

  KINOPRZEDSZKOLE NA DZEŃ DZIECKA

  Z okazji Dnia Dziecka Kino HALSZKA przygotowało dla dzieci bajkowy upominek.

  Oto zaproszenie:

  Temat: "Podróże. Przygoda. Bezpieczeństwo."

   

  Czekamy na wszystkie dzieci w wieku 5-10 lat na wspólną zabawę. 👶👩🏻‍🦰👧🧒🏻👩🏻‍🦱👱🏼‍♀️👦🏻👦🏻🧒🏻👩🏼👱🏻‍♀️👧🏻 Oczywiście nie zabraknie filmów 🎬 które dobrze znacie z zajęć KinoPrzedszkole i KinoSzkoły

   

  Będziemy rozwiązywać zagadki przyrodnicze 🌿🐊🐘, wybierzemy się na wycieczkę 🌲🌳 oraz porozmawiamy o bezpieczeństwie w lesie. 🐿🦡🐾

   

  Zaproście kolegów i koleżanki.

   

  Bądźcie z nami ‼️

  📅 Startujemy w poniedziałek

  ⏰ godzina 12:30

  1.06.2020

  Szczegóły na załączonych plakatach .

  Życzymy dobrej zabawy :)

   

 • Wracamy od 1 czerwca :)

  Wracamy od 1 czerwca :)

  Zgodnie z rekomendacją Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły, po otrzymaniu wyników badań na obecność przeciwciał koronawirusa COVID-19, z których wynika, że u przebadanych pracowników przedszkola nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia chorobą, od 1 czerwca 2020 r. zostają uruchomione zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice wyrażą taką wolę.

  Przedszkole bedzie funkcjonować przy ścisłym zachowaniu wytycznych Ministra Edukacji Narodowej , Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 15 maja 2020r. oraz procedur, które zostały zamieszczone na stronie wcześniej.

  Rodzice, którzy złożyli deklarację proszę o uzupełnienie dokumentów o oświadczenia i zasady dla rodziców.

  W poniedziałek 1 czerwca będą przyjmowane tylko te dzieci, ktorych rodzice złożyli kompletne dokumenty.

  Proszę uważnie zapoznać się z procedurami, gdyż wszyscy musimy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego.

  Pozdrawiam i do zobaczenia w poniedziałek :)

  Joanna Soloch

   

 • ODBIÓR RZECZY DZIECI

  ODBIÓR RZECZY DZIECI

  Prosimy o odbiór rzeczy dzieci ( karty pracy, pościele, ubrania, przybory do mycia zębów itp.) w dniach 25-27 maja 2020 w godz. 8:00 - 12:00.

 • Dalsze zawieszenie zajęć w przedszkolu

  Dalsze zawieszenie zajęć w przedszkolu

  W związku z przeprowadzaniem wśród pracowników testów na obecność COVID - 19, zajęcia w przedszkolu zostają nadal zawieszone  do odwołania.

  Życzę zdrowia i spokoju

  Joanna Soloch

   

   

 • Zmiana opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego

  Zmiana opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego

  Proszę o zapoznanie się z Uchwałą nr XIX/197/2020 z dnia 20 maja 2020r. w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Szamotuły.

 • PROCEDURY COVID-19

  PROCEDURY COVID-19

  Publikuję procedury, które będą obowiązywały  od momentu otwarcia przedszkola. Proszę o zapoznanie się          z procedurami.

  W związku z inicjatywą Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły, pracownicy, którzy bedą pełnić opiekę nad dziećmi, będą mieli przeprowadzone testy na koronawirusa. Nie mamy zatem informacji na temat terminu otwarcia przedszkola. Jak będzie znany nam termin natychmiast Państwa o tym poinformuję.

  Niektórzy rodzice złożyli deklarację o chęci przyprowadzenia dziecka do przedszkola w okresie zagrożenia epidemicznego. Tych z państwa, którzy spełniają kryteria przyjęcia dziecka do przedszkola, w czasie wzmożonego reżimu sanitarnego, proszę o szczególne zapoznanie się z procedurami, zasadami dla rodziców oraz oświadczeniami. Podpisane oświadczenia oraz zasady proszę przesłać w formie skanu (nie zdjęcia) na adres przedszkolnej skrzynki lub dostarczyć do skrzynki  znajdującej się w wejściu głównym przedszkola (druki również można pobrać również w przedszkolu - wejście główne) . Dokumenty powinny najpóźniej trafić do przedszkola do 24 maja lub ostatecznie w chwili przyjścia dziecka do przedszkola.

  O zakwalifikowaniu dzieci do przyjęcia do przedszkola w czasie epidemii powiadomię Państwa, wysyłając e-mail na adres skrzynki podanej w deklaracji. Jednocześnie informuję, że dzieci, których rodzice oznaczyli w deklaracji, że nie pracują (oboje) nie zostaną przyjęci do przedszkola.

  Pozdrawiam

  Joanna Soloch

  dyrektor

 • KOMUNIKAT - PILNE

  KOMUNIKAT - PILNE

  Szanowni Państwo.

  W związku ze wstępnymi deklaracjami rodziców, dotyczącymi chęci przyprowadzenia dzieci do przedszkola         od 25 maja 2020r. proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem.

 • Komunikat

  Komunikat

  Informuję, że nasze przedszkole do 24 maja nadal pozostaje zamknięte.

  Kochane przedszkolaki!

  Tęsknimy za Wami baaaaardzo, ale ze względów bezpieczeństwa nie możemy otworzyć przedszkola i narazić Was na utratę zdrowia.

  Trzymajcie się zdrowo !

  Joanna Soloch

 • KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY SZAMOTUŁY

  KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY SZAMOTUŁY

  Proszę o zapoznanie się z komunikatem Pana Burmistrza w związku z otwarciem przedszkoli w naszej gminie.

  http://www.szamotuly.pl/pl/aktualnosci/6158-komunikat.html

   

  KOMUNIKAT

  30.04.2020

   

   

   KOMUNIKAT

  Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły

  z dnia 30.04.2020r. 

   

              Informuję, że w związku z utrzymującym się zagrożeniem zdrowia uczniów i nauczycieli spowodowanym trwającą epidemią COVID-19,  w dniu dzisiejszym wydałem dyrektorom samorządowych przedszkoli oraz szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi rekomendację utrzymania czasowego ograniczenia funkcjonowania przedszkoli ( oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych ) do dnia 24 maja 2020r. tj. do dnia określonego jako termin zamknięcia szkół, wynikający z postanowień rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020r.  w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku  z  zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ( Dz.U. 2020r. poz. 410 z późn. zm.).

  Niezwłocznie po podjęciu decyzji przez dyrektorów przedszkoli i szkół, w uzgodnieniu z organem prowadzącym, mieszkańcy Miasta i Gminy Szamotuły zostaną poinformowani o sposobie funkcjonowania samorządowych przedszkoli od dnia 6 maja 2020r. 

   

   

   

                                                                                                   Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły                                                                                   

                                                                                                         (-)  Włodzimierz Kaczmarek

 • OGRANICZENIE DZIAŁALNOŚCI DYDAKTYCZNEJ PRZEDSZKOLA

  OGRANICZENIE DZIAŁALNOŚCI DYDAKTYCZNEJ PRZEDSZKOLA

  Zgodnie z nowymi wytycznymi Premiera RP i Ministra Edukacji Narodowej  z dnia 24 kwietnia 2020r. przedszkole jest zamknięte  do 24 maja 2020r. Dzieci nadal pozostają w domach, a nauczyciele pracują zdalnie.

  Życzę zdrowia i uśmiechu.

  Joanna Soloch

 • "ODZNAKI PRZYJACIELA PRZYRODY" W WYKONANIU GRUPY "MOTYLKI" Z OKAZJI DNIA ZIEMI - 22.04.2020 r.

  Z okazji Dnia Ziemi, dzieci z grupy "Motylki" wraz z paniami wykonały przepiękne "ODZNAKI PRZYJACIELA PRZYRODY" na dowód, że przyroda to bardzo ważny element w ich życiu i dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. 

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym "ODZNAKA PRZYJACIELA PRZYRODY".

 • Rekrutacja - wyjaśnienia - odwołania - informacje

  Rekrutacja - wyjaśnienia - odwołania - informacje

  Szanowni Rodzice.

  Proszę o zwrócenie uwagi na kolejność pism w procesie odwoławczym. Najpierw należy złożyć pismo do Komisji Rekrutacyjnej, a dopiero po otrzymaniu odpowiedzi składamy odwołanie do dyrektora.

  Przypominam również, że dziś (17 kwietnia) o godz. 14:00 mija termin składania potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola. Dotyczy to również zakwalifikowanych 5 i 6 - latków. Zakwalifikowanie dziecka nie jest równoznaczne z przyjęciem. Brak potwierdzenia woli powoduje wykreślenie dziecka z listy przyjętych do przedszkola.

 • SZYJEMY MASECZKI

  SZYJEMY MASECZKI

  W związku z obowiązkiem zakrywania nosa i ust nasz personel niepedagogiczny szyje maseczki. Aby nasze dzieci miały możliwość ochrony, rodzice mogą zgłaszać  zapotrzebowanie na taką maseczkę dla dziecka poprzez wysłanie maila na pocztę elektroniczną przedszkola. Jeśli posiadają Państwo zbędne materiały, gumki z których można uszyć maseczki można je przynieść do przedszkola. Maseczki będzie można odebrać, po otrzymaniu informacji zwrotnej na maila. 

  Maseczki są darmowe ☺️

 • AKCJA "ANDRA TUTTO BENE".

  ANDRA_TUTTO_BENE..pdf​​​​​​​

 • PODSUMOWANIE KONKURSU PT. "NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA".

  W dniach od 20.03.2020 r. do 05.04.2020 r. w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs pt. „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA”. Głównym celem konkursu było propagowanie folkloru i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Łącznie wpłynęło 19 prac. Rozstrzygnięcie konkursu było dla nas prawdziwą radością. Nie ukrywamy jednak, że jury nie miało łatwego zadania. Wszystkie prace były kolorowe, piękne, staranne i pomysłowe. Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się drogą internetową. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi po powrocie do przedszkola. Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzinom za udział w konkursie. Do obejrzenia zdjęć prac konkursowych zapraszamy do Albumu fotograficznego – KONKURS NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ”.

  PODSUMOWANIE.pdf

  DZIALANIA_PODJETE_W_ZWIaZKU....pdf​​​​​​​

 • KACZUSZKI

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KACZUSZKI.

 • Przesunięcie terminu kształcenia na odległość

  Przesunięcie terminu kształcenia na odległość

  Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 09.04.2020 został przedłużony termin kształcenia na odległość do 26 kwietnia 2020r. W związku z tym dzieci nadal zostają w domach, a nauczyciele nadal będą pracować zdalnie. Jest to trudny czas dla nas wszystkich, ale mam nadzieję, że uda nam się go przetrwać i już niebawem będziemy mogli powitać dzieci w przedszkolu. W przypadku, gdybyście mieli Państwo jakieś problemy, proszę o kontakt z nauczycielami lub ze mną. Postaramy się pomóc. Życzę wszystkim dużo radości, wytrwałości i miłości. 

  Joanna Soloch

 • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

  ŻYCZENIA WIELKANOCNE
 • REKRUTACJA - KOMUNIKAT

  REKRUTACJA - KOMUNIKAT

  Ważny komunikat - proszę o zapoznanie się z jego treścią.

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole nr 5 w Szamotułach
  Przedszkole nr 5 w Szamotułach, ul. Hokejowa 1
 • (061)2921440

Galeria zdjęć