Nawigacja

 • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

  ŻYCZENIA WIELKANOCNE
 • REKRUTACJA - KOMUNIKAT

  REKRUTACJA - KOMUNIKAT

  Ważny komunikat - proszę o zapoznanie się z jego treścią.

 • PSYCHOLOG

  PSYCHOLOG

  Pani psycholog Michalina Sobańska, która prowadzi zajęcia z dziećmi w naszym przedszkolu w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wczesnego wspomagania rozwoju jest do dyspozycji pod numerem telefonu 726564077.

 • INFORMACJA Z PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W SZAMOTUŁACH

  INFORMACJA Z PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W SZAMOTUŁACH

  PROSZĘ O ZAPOZNANIE SIĘ Z KOMUNIKATEM PANI DYREKTOR PORADNI .

 • PRACA ZDALNA

  PRACA ZDALNA

  Szanowni Państwo.

  W związku z przedłużeniem czasu zamknięcia przedszkola do 10 kwietnia , nauczyciele będą nadal  kontaktować się z Państwem za pomocą różnych, wybranych przez siebie komunikatorów. Nauczyciele będą na bieżąco informować rodziców o dostępnych materiałach oraz możliwych sposobach i formach ich realizacji w domu.

  Zdajemy sobie sprawę, że jest to czas trudny dla nas wszystkich. Będziemy starać się wspomagać dzieci i rodziców, tak aby czas ten był czasem dobrze zagospodarowanym.

  Kochane dzieci, rodzice, przyjaciele przedszkola...

  życzymy Wam przede wszystkim zdrowia i mamy nadzieję, że już niebawem bedziemy mogli spotkać się w przedszkolu.

 • NOWE KĄCIKI NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ

  Serdecznie zapraszamy do odwiedzania nowych kącików na naszej stronie internetowej, które będą na bieżąco aktualizowane. W Kąciku logopedycznym oraz w Kąciku języka angielskiego każdy znajdzie coś dla siebie.

  Zapraszamy!

 • KLUB MAŁEGO MUZYKA

  KLUB MAŁEGO MUZYKA

  Rodzice...

  ArtAndMusic przesyła informacje na temat swojej oferty na czas "koronawirusa". Jest to firma, która co miesiąc gości u nas, dając dzieciom przepiękne i bardzo ciekawe koncerty. Warto spojrzeć, co oferują ;)

   

  Aby dzieci nie zapomniały o edukacji artystycznej i naszych koncertach, na naszym Facebooku znajdziecie materiały tematycznie związane z koncertami z tego sezonu. Kolorowanka z harfą celtycką już jest dostępna, w kolejnych dniach pojawią się kolejne!

   

   

  Zrzut ekranu 2020-03-18 o 13.54.36.png

  Materiały znajdziecie na naszym Facebooku !

 • ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA FREBLOWSKIE

  ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA FREBLOWSKIE

  Zapraszamy na:

  PORANKI FREBLOWSKIE DLA DZIECI.

  Każdego dnia (od poniedziałku do piątku) na naszym głównym fanpage (https://www.facebook.com/FROEBELpl/) o godzinie 10:00 zapraszamy wszystkie dzieci przed ekrany.

  Zajęcia potrwają około 15 minut i będą tak realizowane, że dzieci w wieku przedszkolnym spędzą z nami bardzo fajny czas.

   

  Zajęcia które się już odbyły możecie obejrzeć na naszym facebooku:

  https://www.facebook.com/search/videos/?q=froebel.pl&epa=SERP_TAB

  Dodatkowo po zajęciach będziemy udostępniać materiały dla dzieci, rodziców i nauczycieli - przeróżne atrakcyjne materiały do wykonania w domu :)

 • REKRUTACJA - SKŁADANIE WNIOSKÓW DROGĄ ELEKTRONICZNĄ

  REKRUTACJA - SKŁADANIE WNIOSKÓW DROGĄ ELEKTRONICZNĄ

  Szanowni Państwo.

  Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, w celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia koronawirusem COVID 19 informujemy, że osoby zamierzające wziąć udział w rekrutacji dziecka do przedszkola, mają możliwość złożenia wniosku za pomocą poczty elektronicznej.

  Wniosek wraz z załącznikami należy przesłać na adres elektronicznej skrzynki przedszkolnej

  sekretariat@p5szamotuly.dlaedu.pl

  Wniosek i załączniki przesyłamy w formie skanów lub fotografii dokumentów zgodnie z nowym harmonogramem rekrutacji do 3 kwietnia 2020r.  

  W tytule wiadomości należy wpisać : WNIOSEK REKRUTACYJNY  2020/21.

  W celu zachowania bezpieczeństwa danych osobowych,  zalecamy przesyłanie dokumentów w postaci wiadomości szyfrowanej - zawierającej hasło i podanie tego hasła drogą telefoniczną pod numer 612921440      w godzinach 8:00-14:00.

  O odebraniu i odczytaniu  wiadomości  przez dyrektora przedszkola zostaną Państwo poinformowani za pomocą zwrotnego e-maila.

  Dokumenty w postaci papierowej będzie można uzupełnić po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego.

   

   

  Dyrektor Przedszkola nr 5 w Szamotułach

  Joanna Soloch

   

  Szamotuły, 19.03.2020r.

   

 • REKRUTACJA - PRZESUNIĘCIE TERMINÓW

  REKRUTACJA - PRZESUNIĘCIE TERMINÓW

  Zgodnie z Zarządzeniem nr 280/VIII/2020  Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły z dnia 12 marca 2020r. zostają zmienione terminy realizacji czynności związanych z postępowaniem rekrutacyjnym do przedszkola. TERMINY ULEGAJĄ PRZESUNIĘCIU O 14 DNI.

 • WNIOSKI REKRUTACYJNE

  WNIOSKI REKRUTACYJNE

  Wnioski dotyczące rekrutacji dzieci do przedszkola będzie można składać  w dniach  16 - 25 marca w godzinach 8-14.

  Proszę śledzić komunikaty na bieżąco.

 • AKTUALNE INFORMACJE I PLAKATY

  AKTUALNE INFORMACJE I PLAKATY

  Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami i plakatami dotyczącymi koronawirusa.

 • ZAMKNIĘCIE PRZEDSZKOLA !!!

  ZAMKNIĘCIE PRZEDSZKOLA !!!

  W związku z komunikatem Premiera RP od poniedziałku 16 marca 2020 r. na okres 2 tygodni zamknięte zostają wszystkie placówki edukacyjne na terenie kraju, a od 12 marca zawiesza się realizację zajęć edukacyjnych.

  Prosimy, aby od jutra. tj. 12 marca dzieci pozostały w domu pod opieką rodzin.

  W przypadku, gdy rodzic nie ma możliwości pozostawienia dziecka w domu w dn. 12 i 13 marca, proszę o zgłoszenie tego faktu  w dniu dzisiejszym telefonicznie lub mejlowo (sekretariat@p5szamotuly.dlaedu.pl).

  PROSZĘ O ŚLEDZENIE KOMUNIKATÓW NA BIEŻĄCO.

 • WAŻNE!

  WAŻNE!

  Dziś, tj. 06.03.2020 otrzymaliśmy zgłoszenie występowania u jednego z dzieci owsików.

  Prosimy o obserwację dzieci .

  Przypadki wystąpienia owsików oraz innych zakaźnych chorób prosimy niezwłocznie zgłaszać do dyrektora.

 • Koronawirus - informacje, profilaktyka

 • Legenda o toruńskich piernikach 🥨

  Legenda o toruńskich piernikach 🥨

  Luty w naszym przedszkolu zakończyliśmy Legendą o toruńskich piernikach, którą przedstawiła wszystkim grupa Motylków. Przedstawienie w ich wykonaniu wywołało wielkie brawa. Dowiedzieliśmy się dlaczego Toruń słynie z pierników i jaka jest tajemnica ich  wyjątkowego smaku. W marcu czekamy na pierniczki wykonane i obiecane nam przez Motylki. Mniam, mniaaam 🦋

 • INFORMACJE DOTYCZĄCE PROFILAKTYKI ZDROWIA W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

  INFORMACJE DOTYCZĄCE PROFILAKTYKI ZDROWIA  W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

  INFORMACJE DOTYCZĄCE PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

  Zgodnie  z REKOMENDACJAMI MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ w zakresie profilaktyki zdrowotnej               w związku  z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa informuję, że:

  1. W naszym przedszkolu na bieżąco  przeprowadzane są zajęcia, pogadanki z dziećmi przypominające       o  zasadach  higieny, a w szczególności częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody    i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.
  2. W każdej łazience zostały wywieszone instrukcje dotyczące mycia rąk.
  3. Apeluję do rodziców, aby nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola.
  4. W przypadku, kiedy dziecko lub rodzic nie miał kontaktu z osobą chorą na koronawirusa, nie ma powodu do obaw.                         Prosimy o zachowanie spokoju.
  5. W przypadku, kiedy rodzice, dziecko lub ktoś inny z rodziny wrócili z terenów występowania koronawirusa i mają objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić o tym najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną ( Szamotuły,                  ul. B. Chrobrego 8, tel. 612921534) i zgłosić się do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego.
  6. W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola rodzicom należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust.1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999r. o świadczeniach pieniężnych                                                    z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017, poz. 1368).
  7. Prosimy o śledzenie strony internetowej przedszkola oraz komunikatów na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
  8. Działa również infolinia Ministerstwa Zdrowia  czynna całodobowo tel. 800 190 590

   

 • A na balu było tak...

  A na balu było tak...

  Na walentynkowym balu u Kopciuszka bawili się wszyscy wyśmienicie. Na dwór przybyły piękne księżniczki i dostojni książęta, odważni rycerze, wróżki i inne bardzo ciekawe postaci. Bal rozpoczął się od przedstawienia pt. " KOPCIUSZEK", w wykonaniu nauczycielek naszego przedszkola. Występ wywołał pośród dzieci wiele pozytywnych emocji. Rozpoznawały wśród aktorów swoje panie, zachwycały się strojami dam dworu i przede wszystkim dowiedziały sie, że piękny jest nie ten wystrojony w bogate szaty, ale ten, którego serce jest dobre, a czyny szlachetne. Po przedstawieniu każda grupa udała się do swoich komnat, gdzie odbywały się tańce i uczty. 🎈🧞🥳💃🕺

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole nr 5 w Szamotułach
  Przedszkole nr 5 w Szamotułach, ul. Hokejowa 1
 • (061)2921440

Galeria zdjęć