Przedszkole nr 5 w Szamotułach

Wychowawca: mgr Katarzyna Klimczewska

Nauczyciel wspomagający: mgr Ilona Matysiak

Woźna: Barbara Kaźmierczak

Do grupy „Smerfy” uczęszczają dzieci 4 i 5-letnie. Grupa liczy 25 dzieci, w tym 17 dziewczynek i 8 chłopców. Jesteśmy weseli, uśmiechnięci i ciekawi świata. Podstawową formą naszej aktywności jest zabawa. Dzięki niej poznajemy coraz lepiej świat, kształcimy umysł i zdobywamy podstawowe umiejętności komunikowania się ze światem. Lubimy się bawić, śpiewamy i bierzemy udział w zabawach przy muzyce oraz różnych innych formach aktywności ruchowej. Chętnie też malujemy, rysujemy i lepimy z plasteliny. Wykorzystanie aktywizujących metod i form w pracy pozwala nam na lepszą integrację w grupie. Do codziennych zajęć pedagogicznych opartych na programie wychowawczym wplatamy codzienne czynności (samodzielne ubieranie i rozbieranie się, samodzielne jedzenie, trening czystości w łazience i sprzątanie po sobie). Każdego dnia uczymy się dobrych nawyków zachowania, życzliwości, przyjaznego rozwiązywania sporów. Nawiązaliśmy w grupie liczne przyjaźnie. Często wychodzimy na spacery i lubimy bawić się w ogrodzie przedszkolnym. Uczestniczymy w zajęciach języka angielskiego i zajęciach artystycznych – umuzykalniających.