Przedszkole nr 5 w Szamotułach

JAGÓDKI

INFO

"JAGÓDKI"

Witamy w nowym roku szkolnym 2016/2017, a witają Was:

Wychowawca: mgr Jolanta Rybarczyk

Nauczyciele: mgr Agata Skotarczyk

Woźna: Katarzyna Sobkowiak

Grupa liczy 24 dzieci w wieku 5 i 6 - lat. Dzieci 6 - letnie odbywają roczne przygotowanie do szkoły.  Jak na "starszaki" przystało dzieci będą  rysować, liczyć, śpiewać, tańczyć i recytować. Nie ominą ich również wycieczki, spacery, spotkania z ciekawymi ludźmi, występy i dobra zabawa.

Jako  "Jagódki"  będą obcować z naturą, odkrywać piękno przyrody oraz poznają zasady zdrowego odżywiania.

Pracujemy na książce z wydawnictwa WSiP pt. „Paczka Puszatka”. Razem z nami będzie Wędrowniczek Puszatek.

Wrzesień w grupie Jagódki zaczął się bardzo aktywnie. W ramach tematu kompleksowego „Jestem bezpieczny” dzieci miały spotkanie z ratownikami z pogotowia ratunkowego. Uczyły się udzielania pierwszej pomocy, poznały karetkę pogotowia.

Dnia 22 września byliśmy na wycieczce w Poznaniu- poznawaliśmy Lotnisko Ławica.

Nareszcie przyszła jesień. Dostaliśmy zaproszenie od grupy stokrotek na wspólne z nimi powitanie jesieni. Pani Magda przygotowała bardzo ciekawy scenariusz: zaczęliśmy od wspólnej piosenki i tańca. Każde z nas próbowało poznać niektóre owoce i warzywa po smaku i dotyku. Dary jesieni, które przynieśliśmy posłużyły nam do zajęć plastycznych.

Niedługo dzień chłopca, z tej okazji zaprosiliśmy na warsztaty naszych tatusiów. Pani Milena zaproponowała zrobienie jesiennego stroika ze śpiewającym ptaszkiem. Tatusiowie przy pomocy wiertarki i wkrętu mocowali ptaszka z podstawą a dzieci tworzyły jesienną kompozycję. Efekt końcowy był wspaniały, wszyscy świetnie się bawili.