Przedszkole nr 5 w Szamotułach

 

Nawigacja

Ramowy rozkład dnia

Nagłówek

                                                                                             

MIŚPrzedszkole nr 5

ul. Hokejowa 1

64-500 Szamotuły

Tel. 61 292 14 40

e-mail przedszkole_mis@o2.pl

 

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Rok szkolny 2016/17

Pole tekstowe:

 

6:30- 8: 00
Codziennie rano                       z uśmiechniętą minką przychodzimy do przedszkola, żegnamy się z mamą lub tatą, witamy się z panią,                     z koleżankami i kolegami.
Bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań, rysujemy, podejmujemy zabawy konstrukcyjno-manipulacyjne, tematyczne. Korzystamy z gier i układanek stolikowych. Bawimy się w kole lub przy muzyce. Utrwalamy poznane piosenki, wiersze i rymowanki.

8:00 – 8:45
Bierzemy udział w ćwiczeniach porannych. Przygotowujemy się do śniadania. Pomagamy sprzątać zabawki, wyznaczeni dyżurni wypełniają swoje obowiązki, myjemy ręce .
Zawsze pamiętamy, aby zostawić po sobie porządek…!

8:45 -9:15
Jemy śniadanie. Siedzimy grzecznie-nie rozmawiamy, kulturalnie spożywamy posiłek.  Po zjedzonym śniadanku, dziękujemy za pyszny posiłek i myjemy zęby.

9.15-10.15
Odbywają się zajęcia zorganizowane, według planów opracowywanych przez nasze panie w oparciu o podstawę programową. Uczestniczymy w zajęciach dydaktycznych, malujemy, lepimy, liczymy, rysujemy, wycinamy, śpiewamy, tańczymy. Bierzemy udział w przeróżnych zabawach konstrukcyjnych, badawczych, gimnastycznych, uczymy się wierszy, ładnie opowiadać, czasami zapraszamy gości ZAWSZE milutko witanych w naszym przedszkolu..
A ponadto:
…bawimy się jako mali twórcy, słuchamy bajek i opowiadań. Stajemy się aktorami .

10:15 – 10:30

Chrupiemy warzywa lub owoce „na zgryz” praz pijemy wodę, bo wiemy, że witaminki to najlepsi nasi przyjaciele.

I nareszcie!

10:30 – 11:45

Wychodzimy do ogródka przedszkolnego, obserwujemy przyrodę, prowadzimy zabawy badawcze, uczestniczymy w wycieczkach i spacerach, bawimy się na placu zabaw. Pamiętamy o tym , by bawić się bezpiecznie.

Te chwile w przedszkolu wręcz uwielbiamy!!!!

11.45 -12:00
Przygotowujemy się do obiadu, porządkujemy salę, odkładamy zabawki,
wykonujemy czynności samoobsługowe i higieniczne w toalecie.

12:00 – 12:30
Jemy pyszny obiadek. Wielkie brawa dla Pań Kucharek!!!

12:30 -13.30
Odpoczywamy po obiedzie.
Uczestniczymy w zabawach z kolegami i koleżankami wg własnych pomysłów i zainteresowań, utrwalamy wiadomości zdobyte na zajęciach, słuchamy bajek , uczestniczymy w zajęciach rozwijających aktywność twórczą i ekspresję…

13.50-14.00
Przygotowujemy się do podwieczorku.

14.00-14.15
Zjadamy podwieczorek. Pychotka!!!!

14.15-17.00
Uczestniczymy w zabawach ruchowych, bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań, rozmawiamy z naszą panią o tym jak minął dzień w przedszkolu albo bawimy się na placu zabaw; bierzemy udział w zajęciach dodatkowych rozwijających zainteresowania , stymulująco – kompensacyjnych, indywidualnych lub grupowych;  możemy iść już do domu.

17:00

Drzwi do przedszkola już zamykamy…
Do zobaczenia do jutra , Misiaki !!!