regionalne muzyczne taneczne eksperymentalne plastyczne przyrodniczo - ogrodnicze

KÓŁKA ZAINTERESOWAŃ

taneczne

Na zajęciach kółka tanecznego Skaczące Nutki uczymy się różnych układów tanecznych w stylu nowoczesnym. Podczas zajęć tanecznych dziecko nabywa umiejętności współdziałania w grupie, odnoszenia się z szacunkiem do kolegów i koleżanek. Dzieci uczą się rytmicznego poruszania, utrzymywania ładnej postawy ciała, akcentowania ruchem rytmu muzycznego oraz doskonalenia układów tanecznych.

Wiele małych dzieci często jest zamkniętych w sobie i boryka się z pierwszymi kompleksami, które utrudniają im swobodne zachowanie w grupie. Taniec stwarza możliwość przełamania tych barier, pomaga nawiązać i utrzymać kontakty między dziećmi. Dodatkowo, taniec do spokojnej muzyki o łagodnej linii melodycznej pełni funkcję relaksacyjną i uspokajającą.

Uczestnictwo w zajęciach pomaga przełamać lęk, nieśmiałość, podnosi poczucie własnej wartości, pozwala wyrazić uczucia i emocje, których dzieci czasem nie potrafią nazwać, a przede wszystkim, wywołuje wiele uśmiechu na buziach naszych przedszkolaków.

Poniżej regulamin i zgody do pobrania.

zgoda_na_kolko_taneczne.doc

regulamin_kolka_1.docx