SPOTKANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy rodziców dzieci 3 - letnich, przyjętych do przedszkola w tegorocznej rekrutacji, na zebranie organizacyjne 30 czerwca 2022r. o godz. 16:00.

Komunikat dla rodziców dzieci, które kończą edukację przedszkolną

Szanowni Rodzice.

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego prosimy rodziców dzieci, które od września rozpoczną naukę w szkole, a nie są zapisane na dyżur wakacyjny, o oddanie najpóźniej 1 lipca 2022r. breloków do czytnika obecności.

Rodziców dzieci, które są zapisane na dyżur wakacyjny, prosimy o oddanie breloków po zakończeniu dyżuru.

W przypadku zniszczenia lub zgubienia breloków należy uiścić opłatę 3 zł za brelok.

Breloki oddajemy do p. intendentki.

DYŻUR WAKACYJNY

W tym roku nasze przedszkole pełni dyżur podczas wakacji w lipcu.

W sierpniu można dzieci zapisać na dyżur  do Przedszkola nr 1 "Jarzębinka" w Szamotułach.

Zapisy trwają do 15 czerwca.

Przypominam, że zgodnie z komunikatem Dyrektora CUW i przyjętymi wytycznymi dotyczącymi dyżurów, na dyżur mogą zostać zapisane dzieci obojga rodziców pracujących.

Karty zgłoszenia dziecka na dyżur znajdują się w linku poniżej oraz w wejściu głównym do przedszkola.

Karty należy złożyć w biurze intendentki.

17 czerwca

W związku z zamówieniem odpowiedniej ilości żywności w dniu 17 czerwca (dzień po Bożym Ciele) proszę o zgłaszanie do wychowawców grup obecności dziecka. Proszę o zgłoszenia do 10 czerwca.

Występ zespołu regionalnego

18 maja 2022r. dzieci z zespołu regionalnego wystąpiły dla swoich rodzin. Słoneczka zaprezentowały tańce, przyśpiewki i wyliczankiczanki regionu szamotulskiego.

Szanowni Państwo.

W związku z planowaniem zamówień żywności na 2 maja, proszę o deklarację, czy dziecko będzie obecne   w przedszkolu w tym dniu.

Zgłoszenia proszę przekazywać  wychowawcom do środy 27 kwietnia  do godz. 15:00.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Szczepienia dzieci i młodzieży - list Ministra Zdrowia

Przekazujemy Państwu list skierowany przez Ministra Zdrowia do rodziców.

15.04.2022r.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Kochane dzieci! Drodzy Rodzice!

Dnia 1 kwietnia, tj. piątek –

zaświećcie na NIEBIESKO!

TEGO DNIA BĄDŹ NIEBIESKI

WŁÓŻ NIEBIESKI

PO PROSTU BĄDŹ Z NAMI NA NIEBIESKO!

8 marca - Dzień Kobiet - fotorelacja

Już od rana w Przedszkolu nr 5 wielkie poruszenie,

bo Kadra Pedagogiczna przygotowała dla swoich dzieci przedstawienie.

Na plakacie Panie napisały:

„Na leśnej polanie koncert dzisiaj gramy,

i wszystkie dziewczynki w pierwszej kolejności zapraszamy”.

Babski koncert w lesie bardzo był udany,

Panie – leśne zwierzątka były uradowane.

Na koniec – na scenie pojawili się dwaj panowie,

dziewczynki i Panie prezenty dostały – takiego koncertu się  nie spodziewały,

bo to był DZIEŃ KOBIET – niech każdy zapamięta.

PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ "PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA".

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RZEDSZKOLAKOM I RODZICOM ZA SERCE OKAZANE ZWIERZAKOM      ORAZ ZA  AKTYWNE WŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI :-)

GRUPA "PIESKI"

WIELKOPOLSKI KURATOR OŚWIATY - wiadomość

Szanowni Rodzice,

w załacznikach znajdują się informacje od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty na temat "Dzieci w wirtualnej sieci".

Zachęcam do zapoznania się.

8 marca - Dzień Kobiet

Kadra Pedagogiczna zaprasza wszystkie dzieci na przedstawienie - niespodziankę pt. "Dzień Kobiet w lesie". W tym dniu, mile widziane odświętne stroje :)

JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O WOJNIE?

„Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie” – specjalne szkolenie internetowe dla rodziców, opiekunów i nauczycieli

01.03.2022

Rzecznik Praw Dziecka wraz z ekspertami z Dziecięcego Telefonu Zaufania organizuje specjalne internetowe szkolenie „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie”. Wydarzenie skierowane będzie do rodziców, opiekunów i nauczycieli, aby pomóc wytłumaczyć dzieciom i młodzieży obecną sytuację. Szkolenie odbędzie się w środę 2 marca w godzinach 10-12. Połączenie online będzie otwarte dla wszystkich chętnych na stronie internetowej 800121212.pl.

KONKURS "KAPELUSZ PANI WIOSNY"

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie🌸💮🏵️🌺🌷

PODZIEL SIĘ ZABAWKĄ- POMOC UKRAINIE💙💛

Do Szamotuł dotarły już pierwsze dzieci z Ukrainy, wiele kolejnych jest w drodze, często z małym plecaczkiem.

Ich świat runął w ciągu jednej nocy, są przestraszone w miejscu, którego nie znają, tęsknią za swoim domem i zabawkami.

Nasze dzieci z pewnością mają zabawki, z których już "wyrosły" , a które z pewnością ucieszyłyby malucha który nie ma nic.

Drobna zabawka, książeczka, kolorowanka czy buteleczka baniek mydlanych mogą znaczyć dla nich wiele, a dla naszych dzieciaczków będzie to wspaniała lekcja empatii.

Dzieci- dzieciom, pokażmy, że nasze Misiowe przedszkolaki mają wielkie serduszka ♥️❤️♥️❤️

Dary nie muszą być nowe, prosimy jednak aby były czyste i nie zniszczone.

Zbiórka odbywa się przy drzwiach głównych przedszkola do wtorku 8 marca włącznie.

Otrzymane przedmioty trafią do dzieci, które znajdą nowy dom  w Szamotułach i najbliższej okolicy.

DZIĘKUJEMY  💙💛

Dziękujemy za przyniesione dary na rzecz Ukrainy. Można jak zawsze  liczyć na Państwa pomoc. Dary zostały przekazane do punktu zbiórki w Hali Wacław.

Jeśli ktoś  chciałby jeszcze wspomóc akcję można  przenosić nadal różne dary. Bedziemy je przekazać na bieżąco na zbiórki  oraz do mieszkańców Ukrainy, którzy docierają do Szamotuł i okolic.

Dziękujemy z całego serca 💙💛🤍❤

ZEBRANIE RADY RODZICÓW

Na prośbę przewodniczącej Rady Rodziców przypominam o zebraniu przedstawicieli każdej grupy, które odbędzie się 1 marca o godz. 16:30 w przedszkolu, w sali Słoników.

Zapraszamy.

Pomagamy Ukrainie.

Szanowni Państwo.

Organizujemy zbiórkę  potrzebnych rzeczy dla Ukrainy. Żywność, ubrania, środki higieny i leki, opatrunki można przynosić do przedszkola do wtorku 1 marca.

Przekażemy je na pomoc Ukrainie.

Pomóżmy...💙💛