Nawigacja

 • BRELOKI

  BRELOKI

  Prosimy o odbiór zamówionych dodatkowych breloków najpóźniej do 30 października. Jeśli ktoś rezygnuje z zamówionych breloków prosimy o kontakt telefoniczny .

 • Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa.

  Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa.
 • ZNALEZIONE...

  ZNALEZIONE...

  Znaleziono bransoletkę. Do odbioru w biurze intendentki.

 • KOMUNIKAT

  KOMUNIKAT

  W związku z bardzo dynamiczną sytuacją epidemiologiczną w placówkach oświatowych oraz wzrostem zachorowań na terenie powiatu szamotulskiego, apeluję o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny. Proszę zwracać codziennie uwagę na samopoczucie dzieci oraz wszelkie objawy chorobowe. Proszę nie lekceważyć nawet kataru.

  Przypominam również o tym, aby dzieci przychodziły do przedszkola zdrowe, tak aby nie zarażały swoich rówieśników i personelu przedszkola. Dbajmy o nasze zdrowie.

  Proszę również, aby wszelkie sytuacje związane z kwarantanną dzieci i rodzin zgłaszać telefonicznie bezpośrednio do dyrektora lub intendentki.

  Z życzeniami zdrowia

  Joanna Soloch

  dyrektor

   

   

 • ZAJĘCIA KÓŁEK ZAINTERESOWAŃ ODWOŁANE

  ZAJĘCIA KÓŁEK ZAINTERESOWAŃ ODWOŁANE

  Ze względu na dynamiczną sytuację w naszej gminie,związaną z zachorowalnością na COVID-19, w celu bezpieczeństwa dzieci i pracowników od 16 października wszystkie zajęcia kółek zainteresowań zostają zawieszone do odwołania.

 • Europejski Tydzień Kodowania

  Na naszej stronie internetowej pojawiła się nowa zakładka. Można znaleźć tam wiele pomysłów i inspiracji związanych z Europejskim Tygodniem Kodowania.   

  https://przedszkolemis.edupage.org/text15/

   

 • BŁĘDY W PRZESYŁANYCH SMS Z ODPŁATNOŚCIĄ

  BŁĘDY W PRZESYŁANYCH SMS Z ODPŁATNOŚCIĄ

  Informuję, że w dniu dzisiejszym (5 października ) wysłano do rodziców 2razy  sms z naliczeniem odpłatności.

  W wysłanym przed południem sms źle uwzględniono ewentualne nadpłaty.

  Prosimy o potraktowanie jako właściwej wiadomości wysłanej jako drugiej  w kolejności.

   

  Za błędy przepraszamy.

 • DODATKOWE BRELOKI

  DODATKOWE BRELOKI

  Prosimy o odbiór zamawianych breloków. Breloki można odbierać w biurze p. intendentki.

 • ZMIANA DANYCH

  ZMIANA DANYCH

  W przypadku zmiany jakichkolwiek danych osobowych rodziców lub dziecka bardzo proszę o przekazanie pisemnych informacji do 4 września 2020r.

 • UBEZPIECZENIE NNW

  UBEZPIECZENIE NNW

  Kwota ubezpieczenia dzieci na ten rok szkolny wynosi 39 zł. Ubezpieczenie dzieci nie jest obowiązkowe i decyduje o tym rodzic. Jeśli rodzic nie będzie korzystał z ubezpieczenia NNW dziecka, bardzo proszę o pisemną informację do 14 września. Można złożyć pismo u intendentki lub przesłać skan na adres skrzynki mejlowej przedszkola.

  Ubezpieczenie jest płatne do 15 września u intendentki.

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  ZEBRANIA Z RODZICAMI

  8 września o godz. 16:15 zapraszamy na zebranie rodziców dzieci z grup: BIEDRONKI, KACZUSZKI I TYGRYSKI.

  10 września o godz. 16:00 zapraszamy na zebranie rodziców dzieci z grup: MOTYLKI, PSZCZÓŁKI I MYSZKI.

  Na zebranie przychodzimy bez dzieci oraz pamiętamy o zakryciu nosa i ust.

  ZAPRASZAMY :)

 • Czytniki - ważna informacja

  Czytniki - ważna informacja

  Z przyczyn technicznych od 1 do 7  września będzie działał tylko 1 czytnik, rejestrujący obecność dzieci w przedszkolu (w wejściu głównym). Prosimy rano odprowadzić dzieci do odpowiedniego wejścia po czym udać się odbić brelok na czytniku w wejściu głównym przedszkola. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21

  Niebawem skończą się wakacje. Wszyscy z niecierpliwością przysłuchujemy się i przypatrujemy komunikatom oraz dynamicznym zmianom, jakie następują w związku z COVID 19. W związku z tym przkazuję najważniejsze komunikaty dotyczące rozpoczęcia i organizacji nowego roku szkolnego.

  • Na dzień dzisiejszy  ( tj. 22 sierpnia 2020r. ) przedszkola mogą kontynuować działalność na podstawie wytycznych GIS, MEN i MZ z dnia 2 lipca 2020r. W związku z tym nadal obowiązuje reżim sanitarny i obostrzenia z nim związane, jednak możemy przyjąć do przedszkola wszystkie zapisane dzieci, oczywiście jeśli rodzice wyrażą taką wolę i oświadczą, że są świadomi zagrożenia, które wynika z uczęszczania dzieci do przedszkola. Bardzo proszę o przekazanie informacji do wychowawców grup lub bezpośrednio do mnie mejlowo (sekretariat@p5szamotuly.dlaedu.pl ) o tym, czy dziecko będzie korzystało z usług przedszkola i w jakim wymiarze godzin. Taką informację proszę o przesłanie najpóźniej do 28 sierpnia do godz. 15:00.
  • Rok szkolny rozpoczyna się we wtorek 1 września 2020r. i od tego dnia obowiązywać będą w przedszkolu nowe godziny pracy . Przedszkole będzie czynne w godzinach 6:30-16:00.
  • Z dniem 1 września zostanie zmieniony system opłat za pobyt dzieci w przedszkolu. 5 godzin dziennie dzieci w ramach obowiązkowej podstawy programowej będą mogły przebywać za darmo. Powyżej 5 godzin będzie naliczana opłata w wysokości 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Przyjście i odbiór dziecka będzie monitorowany poprzez czytniki umieszczone w wejściach głównych do przedszkola. Każdy z rodziców otrzyma brelok (2 darmowe breloki na dziecko), który będzie trzeba odbić podczas przyprowadzenia dziecka do przedszkola oraz po odebraniu dziecka z przedszkola. Czytnik powiązany jest z systemem e-CUW oraz z komputerem przedszkolnym. Automatycznie nalicza godziny pobytu dziecka w przedszkolu.  Breloki będą do odbioru u pani intendentki w dniach 28 sierpnia (piątek) w godzinach 7-14 oraz 31 sierpnia (poniedziałek) w godz. 8-16. Proszę o odbiór breloków, gdyż już od 1 września będzie uruchomiony system rejestrowania pobytu dzieci w przedszkolu. W przypadku, kiedy rodzic nie będzie dysponował brelokiem, zostanie naliczony pobyt dziecka, tak jak za całodzienny czas pracy przedszkola.  W przypadku, kiedy Państwo będziecie potrzebować więcej niż 2 breloki, jest możliwość zakupu dodatkowych w kwocie 3 zł za sztukę. Breloki darmowe bedą do zwrotu na zakończenie edukacji przedszkolnej przez dziecko. W przypadku zagubienia lub zniszczenia breloka rodzic będzie musiał odkupić brelok.
  • Podczas odbioru breloków otrzymają Państwo nowe umowy świadczenia usług przez przedszkole, regulamin korzystania z czytników, oświadczenia i inne niezbędne dokumenty.
  • Dzieci przychodzą do przedszkola 1 września zaopatrzone w wygodne buty na przebranie, worek z odzieżą na przebranie, ręcznikiem oraz kartonikiem chusteczek higienicznych. Dzieci z grupy "MYSZKI" (grupa najmłodsza) dodatkowo przynoszą wyposażenie do leżakowania (kocyk, poduszkę i piżamkę) - wszystkie rzeczy powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.
  • Rodzice nie wchodzą na teren przedszkola. Wyjątek stanowi wejście na teren placówki w celu załatwienia spraw u intendentki czy dyrektora. Przed wejściem należy zdezynfekować ręce oraz posiadać zakryte usta i nos. Przy oczekiwaniu w kolejce należy zachować bezpieczną odległość.
  • Zebrania z rodzicami będą organizowane na początku września.
  • Ponieważ sytuacja jest bardzo dynamiczna, a przepisy zmieniają się z dnia na dzień, proszę o uważne śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej oraz komunikatów od wychowawców grup.
  • Proszę pamiętać, że do przedszkola mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe (bez kataru, kaszlu, temperatury,  itp ).
  • Zachęcam, aby dla większego komfortu fizycznego i psychicznego dzieci (oczywiście w miarę możliwości rodziców związanych z pracą zawodową oraz organizacją opieki ), umożliwić dzieciom pobyt w przedszkolu do 5 godzin dziennie. 

  Na ostatni tydzień wakacji życzę dużo słońca i zdrowia :)

  Joanna Soloch

   

 • INFORMACJA DLA DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH

  INFORMACJA DLA DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH

  Rodzice dzieci, które zostały przyjęte do przedszkola na rok szkolny 2020/21 do grupy najmłodszej (3,4-latków) proszeni są o kontakt mejlowy z wychowawcą grupy Panią Agatą Skotarczyk  skotarczykagata@gmail.com.

  Pozostałe dzieci nowoprzyjęte (5,6 - letnie ) prosimy zaopatrzyć w wygodne i bezpieczne buty (paputki) na przebranie, worek z zapasową odzieżą oraz ręczniczek i pudełko chusteczek higienicznych.  Nie będzie  zajęć adaptacyjnych dla tej grupy dzieci.

   

  Prosimy na bieżąco śledzić naszą stronę internetową. W późniejszym terminie zostaną zamieszczone szczegółowe informacje dotyczące działalności przedszkola od września 2020r.

  Wszystkich serdecznie pozdrawiam

  Joanna Soloch

  dyrektor

   

   

   

 • WAKACJE!

  WAKACJE!

  Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom życzymy wspaniałych, pogodnych, roześmianych i przede wszystkim bezpiecznych i zdrowych wakacji.

  Do zobaczenia we wrześniu!

 • GASZYN CHALLENGE

  Przedszkole Miś również przystąpiło do Gaszyn Challenge.

  Naszą pomoc kierujemy do Hani.

 • DYŻURY WAKACYJNE

  DYŻURY WAKACYJNE

  W związku z zakończonymi zapisami na dyżur letni do przedszkoli, informuję, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wniosek o przyjęcie na dyżur letni zostały przyjęte.

  Nasze przedszkole pełni dyżur w lipcu w godzinach 6:30 - 16:30.

  W sierpniu dyżuruje Przedszkole nr 1 "Jarzębinka".

  W związku z ogólnym komunikatem, nie będą przesyłane mejlowo indywidualne potwierdzenia przyjęcia dzieci na dyżur.

  Do zobaczenia!

 • DODATKOWY KOMUNIKAT W SPRAWIE DYŻURU WAKACYJNEGO

  DODATKOWY KOMUNIKAT W SPRAWIE DYŻURU WAKACYJNEGO

  UWAGA - INFORMACJE DODATKOWE W SPRAWIE DYŻURU LETNIEGO

  Podstawa prawna:

  • Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 czerwca 2020r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, oraz  z 2020 r. poz. 322, 374 i 567) – druga aktualizacja.
  • Wewnętrzne Procedury i zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Przedszkola Nr 5                      w Szamotułach w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid – 19.


  Podczas dyżuru letniego w miesiącach lipcu i sierpniu 2020r., w szczególnie uzasadnionych przypadkach, za zgodą dyrektorów obu placówek, istnieje możliwość zapisu dziecka z innego przedszkola.

  Wobec powyższego, wzorem ubiegłych lat, ta możliwość dotyczy wymiany dzieci pomiędzy przedszkolami:

  - Przedszkolem Nr 1 „Jarzębinka”

  - Przedszkolem Nr 5 „Miś”

  Dyżury pełnią:

  1. W miesiącu lipcu:

  Przedszkole nr 5 w Szamotułach

  1. W miesiącu sierpniu:

  Przedszkole nr 1 „Jarzębinka      

  Dla rodziców znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji, spowodowanej brakiem możliwości zapewnienia dziecku opieki podczas miesięcy wakacyjnych, a zainteresowanych zapisem do Przedszkola nr 1 „Jarzębinka”, pod komunikatem znajdują się do pobrania:  deklaracja zapisu dziecka na dyżur letni  oraz oświadczenia, które Rodzice zobowiązani są wypełnić i złożyć do dnia 16 czerwca 2020r. do godziny 15:00.

  Karty składamy w naszym przedszkolu – skrzynka w wejściu głównym   lub w biurze dyrektora.

  Karty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

  Komunikat dotyczy dzieci rodziców obojga pracujących zawodowo lub samotnego rodzica, pracującego zawodowo.  

 • DZIEŃ DZIECKA

  DZIEŃ DZIECKA

  Kochane dzieci.

  Z okazji Waszego święta życzymy Wam:

  uśmiechu od ucha do ucha, pięknych bajek na dobranoc, własnego pieska i kotka, co dzień nowych przygód, gwiazdki z nieba, wspaniałych przyjaciół, spełnienia marzeń, ciekawej zabawy, mnóstwa słodkich całusów, wypraw w nieznane, tony klocków LEGO, a przede wszystkich ZDROWIA.

   

 • PILNE - zapisy dzieci do przedszkolaw czasie zagrożenia epidemicznego

  PILNE - zapisy dzieci do przedszkolaw czasie zagrożenia epidemicznego

  W związku z pytaniami rodziców, o to czy można jeszcze zapisywać dzieci do przedszkola, informuję, że można.

  Proszę najpóźniej do środy 3 czerwca wypełnić deklarację, oświadczenia i zasady dla rodziców (są zamieszczone we wcześniejszych wpisach).

  O przyjęciu do przedszkola poinformuję Państwa przez e-mail, dlatego proszę o wpisanie adresu poczty w deklaracji.

  W przypadku kiedy 1 rodzic pracuje, dzieci przyjmowane są na 5 godzin (8:00 - 13:00).

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole nr 5 w Szamotułach
  Przedszkole nr 5 w Szamotułach, ul. Hokejowa 1
 • (061)2921440

Galeria zdjęć